Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Yapıların su tesisatlarında meydana gelebilecek su kaçağı, problemlerin içerisinde belki de en en iğrenç olanlarının başında gelir. Zira yapının herhangi bir yerinde oluşabilecek tesisat arızası nedeniyle, arızanın meydana geldiği noktadan çok farklı bir noktadan belirti oluşabilir. Su kaçağı ve tesisatçı piyasasında bu işten anlamayan beceriksiz heriflerin Su Kaçağı Bulma çabaları neticesinde, akıntının oluştuğu yere gerçekleştirilen müdahale neticesinde sonuç alınamaz ve yapıya ciddi zararlar verilmesi söz konusu olur. Bu durumun önüne geçilebilmesi için ise yapılması gereken elbette deneyimli ekiplerle çalışmak olacaktır. Firmamız Su Kaçağı Bulma işlemlerinde yüksek teknolojili donanım ve uzman ekibin deneyimini sunmakta ve sıfıra yakın hata düzeyinde işlemlerinizi tamamlayabilmekteyiz.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağı, yeni yapılarda kullanılan materyalin niteliğine ve tesisatı kuran ekibin niteliklerine bağlı olarak ortaya çıkabilir. Özellikle düşük nitelikli yapılara ilk taşınanların başlıca şikayeti maalesef tesisat problemleri olmaktadır. Kimi müteahhitlerin kalitesiz malzeme kullanması ve düşük nitelikli işçilik tercih etmesi  nedeniyle yapılarda tesisat doğuştan problemli olabilmektedir.

İkinci bir ihtimal ise, kuşkusuz zaman içerisinde materyalin zarar görmesi nedeniyle kaçağın ortaya çıkmasıdır. Vasfı ne olursa olsun, tüm tesisat malzemeleri zaman içerisinde aşınır ve su kaçağı ortaya çıkar. Özellikle metal boruların kullanıldığı eski yapılarda demir korozyonu nedeniyle boruların kaçırması kuvvetle muhtemeldir. Ortalama 30 yılın üzerindeki yapıların hemen hepsinde kaçak meydana gelebilir ve bu yapılar için Su Kaçağı Bulma hizmetleri sorunun çözümü için faydalı olacaktır.

Su kaçağı bulma işlemlerinde firmamız sonar teknoloji kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde, yapının neresinde kaçak olduğu tam isabetle tespit edilebilmektedir. Kaldı ki zaten tesisat yolları tüm yapılarda aynı olduğundan ortalama bir tesisat haritası çıkarabilmek mümkün olacaktır. Uzman ekibimiz mühendislik umdelerine uygun olmadan yapılan yapılarda dahi temiz su veya pis su tesisatlarında çözüm üretebilmektedir. Su Kaçağı Bulma muamelerinde yapının boyutu ve vasıfları fark etmeksizin hizmet verebilmekte ve ihtiyaçlarınızı en yaraşır biçimde gidermek üzere çalışmaktayız. İşlemlerimiz sırasında yapıya en az zararı veriyor ve size ekstra maliyetler oluşturmuyoruz. Bu kapsamda bizden hizmet almak isterseniz Su Kaçağı Bulma hizmetlerimiz için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Comments are closed