Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı binaların yapısal problemlerinden birisidir ve tespiti de, tamiri de uzmanlık gerektirir. Sıva altındaki tesisatın arızaların tepsi edilmesi ve tamir edilmesinde özel teknikler kullanılması gereklidir ki, bu noktada özel Su Kaçağı Tespiti ekipmanları kullanılmaktadır. Binanın tamamını dolaşan ve içerisinde sürekli basınç yüklü olan şehir şebekesine bağlı temiz su hattının yanı sıra pis su giderlerinde de sorunların oluşması normal değilse de, olası problemler arasında sayılmaktadır.

Yapının herhangi bir yerinde sıva veya deformasyonu görüyorsanız büyük ihtimalle su kaçağı söz konusudur demek yanlış olmayacaktır. Tabii bariz akıntılar da su kaçağının doğal göstergesidir. Ancak her iki şekilde de Su Kaçağı Tespiti işlemlerini uzman ekiplerin gerçekleştirmesi gereklidir. Zira kaçak her zaman tesisat kaçağının oluştuğu noktada belirti vermeyecektir.

Su boruları, binanın tuğla veya hazır beton cephe kaplamasının içerisindeki kanallara döşenir. Tesisatın döşeme işlemi tamamlandıktan sonra bu kanallar beton, yani sıva ile düzleştirilir ve görünmez hal gelir. Lakin, borunun üzerini de kaplayan bu beton yüzey, homojen değildir ve bunun yanında geçirgenliği son derece düşüktür.

Bu nedenle su kaçağı oluştuktan sonra, çoğunlukla oluştuğu yerde değil, sıva altında bulduğu boşluklardan ilerleyerek çok daha farklı bir noktada belirti verir. Su Kaçağı Tespiti yaparken, suyun çıktığı yeri baz almak bu anlamda her zaman doğru sonuca ulaşılmasını sağlamayacaktır. Bu nedenle Su Kaçağı Tespiti yapılırken detaylı bir analiz yapılmalı ve teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılmalıdır.

Firmamız, sektörde deneyimli firmalardan olup, personelimiz işinin uzmanıdır. Elbette kullandığımız özel Su Kaçağı Tespiti donanımı da, mükemmel sonuçlar elde edebilmemiz için gerekli zeminin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yaptığımız tespitlerin büyük çoğunluğunda kaçağın oluştuğu yeri noktasal olarak buluyor ve sorunun giderilmesine dair minimum yan etki ile hizmet veriyoruz. Unutmayınız ki, sıva altında meydana gelen su kaçaklarının tamiri için sıvanın kaldırılması, yani bu kısmın kırılması gereklidir.

Doğru biçimde yapılmamış olan Su Kaçağı Tespiti işlemlerinin neticesinde ulaşılan hatalı sonuçlar çok sayıda yanlış noktanın kırılması sonucunu doğurabilmektedir. Bu nedenle Su Kaçağı Tespiti işlemleriniz için bizi aramanız faydanıza olacaktır. Uygun maliyetlerle mükemmel hizmeti sizlere vermek üzere çalışıyoruz.

Comments are closed